Mateřská škola Lužná

Informace pro rodiče....

ve čtvrtek na výlet dejte dětem malý batůžek s nějakou maličkostí a malým pitíčkem, nezapomeňte je ráno namazat opalovacím krémem a dát jim pokrývku hlavy - má být horko. Odjezd o půl osmé od školy, předpokládaný návrat mezi půl jednou a jednou hodinou.

Pro rodiče.....ve čtvrtek 17.06. pojedeme na výlet do Spytihněvi, kde nastoupíme na loď a projedeme se po Baťově kanálu....odjezd bude celkem brzy ráno - budeme odjíždět od školky hned v 7,30 hod. Proto všichni, kdo si rádi přispí, si natáhnou budíka a po sedmé hodině sraz u školky....výlet budeme hradit z příspěvků, které jsou vybrány u některých už z loňského roku. Konečnou částku a informace pro rodiče zveřejníme na vchodových dveřích...tak snad to letos konečně vyjde....


Hrajeme si na svatbu...

Dne 10.06. - ve čtvrtek si budeme hrát na svatbu. Budeme oddávat Danečka a Klárku a proto chceme poprosit všechny maminky nebo babičky, zda by nám mohly přispět nějakou maličkostí na svatební hostinu. Může se jednat o sladkou i slanou verzi a za každé malé občerstvení vám budeme vděčni. Dále vás prosíme, aby jste na tento den děti oblékli do slavnostních šatů....takže...10.06.2021 v 10,00 hod. si půjdeme na místní obecní úřad hrát na svatbu. Děkujeme předem za vaši podporu.

Uzavření MŠ v době prázdnin


Vyhláška MŠMT ČR č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, v platném znění, to v § 6 "Úplata za předškolní vzdělávání v mateřské škole, kterou zřizuje stát, kraj, obec nebo svazek obcí" odst. 5 stanoví takto:

(5) Pro kalendářní měsíc, v němž bude omezen nebo přerušen provoz mateřské školy podle § 3 po dobu delší než 5 vyučovacích dnů, stanoví ředitel mateřské školy výši úplaty, která nepřesáhne poměrnou část výše úplaty stanovené podle odstavců 1 až 3 odpovídající rozsahu omezení nebo přerušení provozu mateřské školy.

V dubnu nebyl provoz MŠ ve čtvrtek 1. 4., následoval víkend s velikonočními svátky od státního svátku v pátek 2. 4. do velikonočního pondělí 5. 4., a dále nebyl provoz další 4 dny v tomto povelikonočním týdnu od úterý 6. 4. do pátku 9. 4., celkem tedy právě 5 dní.

Povinné předškolní vzdělávání je samozřejmě zdarma, viz ustanovení školského zákona v § 123 Úplata za vzdělávání a školské služby: "Vzdělávání v mateřské škole zřizované státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí se dítěti poskytuje bezúplatně od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku."

Školné bude hrazeno v plné výši, týká se dětí, jejichž rodiče patří do skupiny ISZ.


Vážení rodiče,

od 12.4. 2021 bude MŠ otevřena dle rozhodnutí vlády ČR pro předškolní děti, pro které je vzdělávání dle zákona povinné. Děti budou 2x týdně testovány antigenními testy z kraje nosu. Pokud nechcete své dítě testovat "našimi" testy , smíte si přinést svůj test, avšak musí být schválený ministerstvem zdravotnictví ( https://www.mzcr.cz/seznam-antigennich-testu-pro-ktere.../ ) a test pak provést pod naším dohledem.V pondělí bude testovací místo v MŠ při vstupu do školy . Počítejte, prosím, se zdržením, než se testy vyhodnotí. (Jeden test trvá 15-20 minut).Děkujeme za pochopení ....... 

Důležité upozornění pro rodiče !!!!

Mateřská škola bude od 1.3.2021 po dobu tří týdnů uzavřena. 

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR přijala opatření, kterým se nad rámec dosavadních opatření zakazuje přítomnost dětí v mateřské škole...... 


Upozornění pro rodiče !!!!!!!

Vydáním mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví s účinností od 25.02.2021 do odvolání platí nošení respirátoru nebo zdravotnické obličejové masky naplňující všechny požadavky ve vnitřních prostorách školy. 

Děkujeme za respektování tohoto nařízení a ohleduplnost k ostatním...... 

Milí rodiče, v pondělí 04.01.2021 znovu otevíráme naši školku. Doufáme, že jste všichni v pořádku a těšíme se na vaše děti. A ten příští rok ať už je jen ve zdraví, lásce a spokojenosti..... 

Nové upozornění

Dobrý den,

vzhledem k výskytu dalšího případu pozitivně testované osoby v MŠ a vzhledem k časovému průběhu zdravotních potíží, je nezbytné prodloužit karanténu do 25. 12. 2020, včetně. Prosím informujte ošetřujícího lékaře Vašeho dítěte o nově stanoveném datu konce karantény na 25. 12. 2020.

Děkuji za spolupráci,

Ing. Tereza Fitzianová

Vážení rodiče,je mou povinností Vás informovat, že byl v mateřské škole potvrzen případ onemocnění COVID-19. Vaše dítě bylo během vyučování v rizikovém kontaktu s osobou, u které bylo laboratorním vyšetřením prokázáno onemocnění COVID-19, tj. přítomnost SARS-CoV-2. Vašemu dítěti bude nařízena karanténa, která se vztahuje pouze na osoby z rizikového kontaktu, ne na jeho rodinné příslušníky. Prosím očekávejte, že vás bude kontaktovat hygienická stanice. Již dnes v úterý) je však nutné zajistit, aby Vaše dítě zůstalo doma. Karanténní opatření budou nařízeny v minimální délce trvání 10 dnů ode dne posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Karanténní opatření lze ukončit v případě negativního výsledku RT-PCR testu a absence klinických příznaků onemocnění COVID-19. Karanténu ukončuje ošetřující lékař Vašeho dítěte. Žádanka bude vypsána během monitorovaného hovoru s hygienickou stanicí.Ing. 

Marta Korčáková, Ph.D.vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých

Stravné a školné za měsíc září budeme vybírat od 15.09. do 17.09.2020. Výše částky bude pod vaším osobním číslem vyvěšena na vstupních dveřích. 🌞🌞

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim.


Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

PŘIHLAŠOVÁNÍ A ODHLAŠOVÁNÍ DĚTÍ

Vážení rodiče, prosíme Vás o spolupráci.

Tak jako nám své děti z MŠ odhlašujete, 

prosíme Vás také o zpětné přihlášení.

Nejčastější problém nastává po víkendech, kdy nevíme, zda se dítě vrátí, nebo jeho absence pokračuje.

Děkujeme


Žádáme rodiče,

aby nás pravidelně informovali o zdravotním stavu dítěte.

Děti s infekčním onemocněním nebudou do MŠ přijaty.